توضیح محصول

خاکستر بادی (flyash) پسماندی از گازهای خروجی حاصل از سوخت در کوره‌های زغال‌سنگ یا سیلت غیرپلاستیک و نیروگاه‌های برقی حرارتی با سوخت زغال است. غبار و گازهای متصاعدشده از سوخت توسط فیلترهای کیسه‌ای و یا ته‌نشین کننده‌های الکترواستاتیکی مخصوص مهار می‌شوند. خاکستربادی شامل درصد بالایی از اکسیدهای فلزات سنگین از جمله سیلیسیم، آهن، کلسیم، منیزیم و آلومینیوم می‌باشد.

اطلاعات فنی

+ روسازی جاده ها
+ جایگزین سیمان در بتن سازی
+ جایگزین خاک رس در آجر سازی
+ استفاده در آلیاژ برخی فلزات
+ استفاده در کشتی سازی
+ سبک سازی وسایل نقلیه
+ پاک سازی نفت با کمک ذرات سطحی

+ افزایش مقاومت فشاری بتن
+ افزایش مقاومت کششی بتن پلاستیک
+ بهبود درجه هیدراسیون و کاهش تولید حرارت
+ کاهش نفوذپذیری
+ کاهش ترک خوردگی حرارتی
+ کنترل واکنش های قلیایی
+ مقاومت در برابر تخریب های سولفاتی
+ بهبود عملکرد بتن در برابر کربناتاسیون
+ مقاومت در برابر کلرید

خاکستر بادی نوع F مطابق با مشخصات دت ۴۰۳ : ۲۵ الی ۱۵ درصد.
خاکستر بادی نوع C مطابق با مشخصات دت ۴۰۳ : ۳۶ الی ۱۵ درصد.

به صورت پودر در کیسه‌های ۲۵کیلوگرمی، ۵۰کیلوگرمی و ۵۰۰کیلوگرمی موجود می‌باشد. در صورت سفارش مشتری در بسته بندی خاص نیز قابل تحویل خواهد بود.

این محصول را به دور از تابش خورشید و بارندگی و روی پالت نگهداری نمایید. در ضمن تحت فشار زیاد قرار نگیرد. عدم رعایت روش انبارداری مناسب باعث صدمه دیدن محصول و یا بسته بندی آن می شود.

خاکستربادی باعث افزایش کارایی بتن تازه می‌گردد. از جمله این تاثیرات می‌توان از بهبود درجه هیدراسیون سیمان پرتلند نام برد. ترکیب خاکستر در بتن دمای اولیه بتن را به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهد. بسیاری از خواص بتن با مصرف مواد پوزولانی بهبود می یابد. بهبود خواص فیزیکی (زبربودن، شکل ذرات و…) به دلیل فرایندهای شیمیایی پوزولان با سیمان است. لذا مصرف آن در بتن‌ریزی‌های حجیم رایج است. عملکرد این ماده در افزایش دوام بتن در مقابل عوامل محیطی از دیگر مزایای استفاده از این ماده است.

لینک کوتاه :